Bóle brzucha w okolicy pępka oraz dreszcze

Witam, od 3 dni zaczął boleć mnie brzuch w okolicy pępka, ten ból mnie nie kłuje tylko to jest ból stały,na dodatek mam jeszcze dreszcze które mam co chwila, proszę o pomoc.

Dzień dobry,

Powinien zgłosić się Pan do lekarza, konieczne jest badanie fizykalne. Zazwyczaj pierwszym objawem ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego jest ból brzucha, zwykle rozlany w okolicy pępka, który następnie lokalizuje się nad prawym talerzem biodrowym. Przyczyny bólu brzucha w Pana przypadku mogą być również inne. Proszę na szybko oznaczyć sobie morfolgię krwi i CRP. W przypadku zapalenia wyrostka w 8-85% przypadków pojawia się leukocytoza z neutrofilią. Jeśli dolegliwości trwają > 24 h, a w Pana przpadku trwają już trzeci dzień, to przy prawidłowych wartościach CRP można zapalenie wyrostka wykluczyć. Z uwagi na dreszcze, które mogą zapowiadać wzrost temperatury ciała sugerowałbym kontakt z lekarzem celem dokładnej oceny jamy brzusznej i postawienia rozpoznania.
Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz.