Zapytaj lekarza

7 3 2 , 8 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle brzucha w okolicy pępka oraz dreszcze

Witam, od 3 dni zaczął boleć mnie brzuch w okolicy pępka, ten ból mnie nie kłuje tylko to jest ból stały,na dodatek mam jeszcze dreszcze które mam co chwila, proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Badanie moczu na glukozę

Wzrost poziomy glukozy we krwi może świadczyć m.in. o infekcjach w nerkach, źle kontrolowanej cukrzycy, jak i wielu innych dolegliwościach i chorobach. Badanie możesz wykonać w każdym laboratorium, a nawet w domu. Dowiedz się więcej oglądając filmik.

Dzień dobry,

Powinien zgłosić się Pan do lekarza, konieczne jest badanie fizykalne. Zazwyczaj pierwszym objawem ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego jest ból brzucha, zwykle rozlany w okolicy pępka, który następnie lokalizuje się nad prawym talerzem biodrowym. Przyczyny bólu brzucha w Pana przypadku mogą być również inne. Proszę na szybko oznaczyć sobie morfolgię krwi i CRP. W przypadku zapalenia wyrostka w 8-85% przypadków pojawia się leukocytoza z neutrofilią. Jeśli dolegliwości trwają > 24 h, a w Pana przpadku trwają już trzeci dzień, to przy prawidłowych wartościach CRP można zapalenie wyrostka wykluczyć. Z uwagi na dreszcze, które mogą zapowiadać wzrost temperatury ciała sugerowałbym kontakt z lekarzem celem dokładnej oceny jamy brzusznej i postawienia rozpoznania.
Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz.

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy