Bóle brzucha w okolicy pępka i gorączki

Witam. Od 18 grudnia pobolewał mnie brzuch, raz bardziej raz wcale. Najczęściej w okolicy pępka, jednakże był to rozlany ból. W Szczepana pojechałam na SOR. Zrobili mi badanie krwi, i USG. Z morfologii wyszło, że crp wynosiło 177. Z USG nic nie wyszło. Przepisano mi antybiotyk Amoksiklav, który nie pomógł. Brzuch czasem pobolewał, a do tego miałam codziennie gorączke do 38°C. Wiec 4 stycznia udałam sie do lekarza rodzinnego, zrobiono mi badanie krwi i moczu. Z tego drugiego nic nie wyszlo, jednak ... Jednak crp wynosilo 110, a OB 80, dodam tylko ze byłam juz wtedy po jednej dawce antybiotyku Cipronex. Zaczelam czuc sie coraz lepiej, goraczka ustapila. Przy badaniu brzucha lekarka wyczula jakis guzek w prawej, dolnej czesci brzucha. Bylam u ginekologa tez, i nie znaleziono przyczyny bólu.Jednak dzis mam 37,4°C i odczuwam ból brzucha, dalej jest rozlany. Nie postawiono diagnozy, wiec moze Panstwo wiecie co mi jest?

Aleksander Ropielewski

Niestety bez badania i oceny dotychczas wykonanych badań również nie jestem w stanie stwierdzić przyczyny Pani dolegliwośći. Fakt narastania CRP sugeruje stan zapalny i brak skuteczności leczenia antybiotykiem. Zdecydowanie konieczne jest poszerzenie diagnostyki. W przypadku gdy USG ginekologiczne i jamy brzusznej nie znajduje przyczyny dolegliwości wskazane jest wykonanie tomografii komputerowej jamy brzusznej i miednicy.