Bóle brzucha i okolicy nad biodrem

Witam! mam pewien problem: wczoraj pod wieczór zaczął mnie boleć brzuch, gdzieś tak w okolicy pępka. W małym stopniu pomogła tabletka przeciwbólowa. Teraz odczuwam ból nad prawym biodrem, podczas chodzenia i wstawania. "uciskałem" w to miejsce. Najbardziej boli jak zabieram rękę. Czy to przypadkiem nie jest wyrostek? Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Opisywane przez Pana objawy i charakterystyka bólu, tak jak Pan podejrzewa mogą przemawiać za zapaleniem wyrostka. Proszę zgłosić się na Izbę Przyjęć lub SOR, gdzie zostanie Pan dokładnie zbadany przez lekarza i zostaną wykonane dodatkowe badania, które pozwolą potwierdzić lub wykluczyć to rozpoznanie. Zapaleniu wyrostka często towarzyszy gorączka i podwyższone wskaźniki stanu zapalnego (leukocytoza, CRP, OB itd.)

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz