Gorączka i ból brzucha po prawej stronie u dziecka

Moja córeczka ma gorączkę 38, 6 i boli ją brzuszek, pokazuje na pępek i prawą stronę brzucha, nie wypróżnila się, lecz ma gazy, podałam lek przeciwgorączkowy i gorączka spadła brzuszek chwile później przestał boleć. Jaka może być tego przyczyna? Czy brzuch może boleć od gorączki, a może zapalenie wyrostka a lek przeciwbólowy spowodował, że brzuch przestał boleć?

Michał Springer

Witam, przyczyn bólu brzucha u dziecka jest bardzo dużo i bez zbadania dziecka oraz badań dodatkowych nie można żadnej wykluczyć ani potwierdzić. Jeżeli brzuch znowu zacznie boleć, należy zgłosić się do lekarza rodzinnego lub w razie nasilonych dolegliwości udać się na Izbę Przyjęć. Lek przeciwbólowy może zamaskować na jakiś czas objawy, ale jego działanie jest krótkie i jeżeli przyczyna bólu i gorączki nie ustała, to objawy powrócą. Pozdrawiam