Duszności, gorączka a ból w klatce piersiowej

Witam.W nocy dostałam gorączki 40,5 stopni. Po środkach przeciwgorączkowych spadła do 38. Po 4 godz. znów wzrosła do 39,5 i pojawił się ból w klatce piersiowej a dokładnie w okolicach mostku i duszności. W ciągu dnia duszności ustąpiły, gorączka spadła do 37 natomiast ból utrzymuje się już drugi dzień. Ekg prawidłowe. Wyniki krwi poza normą PLT 145 PDW 14,7 P-LCR 38,8 CRP 70. reszta w normie

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli poza gorączką i bólem w klatce nie ma żadnych innych objawów należy kontynuować leczenie objawowe - przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Jeśli ból w klatce nie ustąpi po wyleczeniu infekcji wskazana dalsza diagnostyka u lekarza rodzinnego.