Co robić z takim bólem dziąsła?

Mam dziwny(przynajmniej dla mnie ) objaw, mianowicie boli mnie dziąsło tak jakby prąd przeszywał, tylko po naciśnięciu, ciągnie się to od zęba który parę lat temu miałam robiony kanałowo a ta dolegliwość jest dopiero od niedawna. Co to może być? Czy powinnam sie martwic i na gwałt szukać stomatologa czy nie jest to nic poważnego i może poczekać?
KOBIETA, 29 LAT 6 miesięcy temu

Konieczna jest kontrola w gabinecie i wykonywanie diagnostyki RTG a możliwe także TK aby w 3D ocenić tkanki. Ząb leczony był 5 lat temu dlatego nie ma pośpiechu ale trzeba to sprawdzić.