Co robić z tym bólem języka?

Witam, 4 dni temu podczas wizyty u dentysty miałem wykrywanego zęba, jako że ząb mocno siedział doktor zdecydował się (tak mi się zdaje rozciąć go). Podczas tego procesu Pani która pomagała ruszyła mój język zasyzaczem do śliny przez co mam małe (nie większe niż pół centymetra) rozcięcie pod językiem. Wyrwany ząb nie jest żadnym problem tutaj jednak ten język już tak. Jak mówię czy jem wszystko jest w porządku, jednak mam problem w wysunieciem języka do przodu (jak bym chciał polizać loda) czy podniesieniem do góry czuje że jest to możliwe ale staje się to bardzo bolesne. Bardziej jak mocne pieczenie niż ból, zanika po 10/15 sekundach. Wyrywają była dolna prawa 7 i rozcięcie jest w tej okolicy pod językiem. Mam nadzieję że to wróci do normy jak mam być szczery, co prawda nie utrudnia mi to mowy ale jest bardzo poroblematyczne w normalnym funkcjonowaniu. Proszę o porady

Jeżeli faktycznie doszło do powierzchownego uszkodzenia języka, objawy bólowe powinny ustąpić w ciągu kilku dni, do czasu zagojenia się rany.