Co robić z tym chrząkaniem po usunięciu migdałów?

Nie wiem jak odpowiedzieć na pytanie lekarza, Więc zadaje pytanie jeszcze raz. Jak pomóc przy chrząkaniu po wycięciu migdałów? Witam. Synek (5 lat) miesiąc temu przeszedł operacje wycięcia 3 migdałków. Okres 3 tygodni przeszedł dobrze. Nie pokoi mnie sporadyczne odkrztuszanie, jakby jakaś flegma lub ślina mu zalegała na gardle. Odkrztuszanie nasila się po bieganiu. Dodam że na kontroli po 2 tyg od operacji nic niepokojacego nie stwierdzono. Uzupełnię, tylko że odkrztuszanie a raczej chrząkanie, jest odgłosem suchym, bardzo krótkim, z górnych części gardła. Nasila się bardziej po umyciu wieczorem np. ząbków. Jak położy się spać, i jeszcze nie zaśnie, chrząkanie mija. W nocy nie chrząka. Ma różne momenty chrząkania, ciężkie od ustalenie od czego. Podczas biegania nie chrząka. Bardziej nasila mu sie chrząkanie po zjedzeniu np. maślanego ciasteczka lub wafelka typu Familijne. Jakby to wszystko mu podrażniało gardło oraz okolice i próbował tego się chrząkaniem pozbyć.

W tym wieku nie usuwamy w całości migdałków podniebiennych ponieważ są jeszcze potrzebne do budowy odporności organizmu. nie rozumiem. Przyjedź z dzieckiem.