Co robić z tym kaszlem u 40-latka?

Wita wszystkich. Czy ktos może mi pomóc w odnalezieniu sposobu na pozbawienie sie uciążliwego kaszlu który zaczął się jakies 8 tygodni temu . A dokladnie zaczął sie wraz z nadejsciem jesieni. Mój kaszal ma postac nawracającą. Podejrzewam że jest to kaszel krtaniowy. Podczas kaszlu wydziela mi się cos mokrego i gestego. Byłem u dwóch lekarzy. Zrobiłem przeswietlenie klatki piersiowej wszystko jest czyste. Dlaczeo podejrzewam że to kaszel krtaniowy? Kilka lat lemu spałem przy otwartym oknie , było chłodno . Wtedy zaczeło sie wszystko, teraz co roku chodzę do lekarza w nadzieje na jakis cód. Mam 40 lat. Nie pale nie pije. Może powinienem isc do specjalisty od krtani?? Kaszel jest uciążliwy i boje sie ze na starsze lata mnie zabije.
MĘŻCZYZNA, 40 LAT 5 miesięcy temu

Dzień dobry,

Bardzo możliwe, że przyczyna kaszlu jest banalna- w miesiącach jesiennych zaczyna się sezon grzewczy, powietrze w sypialni jest ciepłe i suche, co negatywnie wpływa na śluzówki dróg oddechowych i może prowokować odruch kaszlowy. Innym prawdopodobnym powodem jest alergia- być może w związku ze zmianą pory roku zmienił Pan pościel i odzież i któreś z nich działają na Pana uczulająco. Jeżeli żadna z tych przyczyn nie wydaje się Panu prawdopodobna, sugeruję konsultację z laryngologiem.