Co robić z tymi bólami w szyjnej części kręgosłupa?

Dzień dobry. Od ok 4 msc występują u mnie silne bóle kręgosłupa w odcinku szyjnym, ból i drętwienie ręki oraz prawej strony klatki piersiowej. Wynik rezonansu Znaczne obniżenie wysokości tarczy międzykręgowej c6-c7. Trzony kręgów z odczynem wytwórczym przednich i tylno- bocznych krawędzi. Na poziomach c3-c4 c4-c5 oprócz zmian kostnych centralni- boczne uwypuklenia materiału tarcz miedzykregowych z prawostronnym spłyceniem zachyłków bocznych i ograniczeniem otworów międzykregowych . Wymiar ap wolnego kanału wynosi ok 10mm. Na poziomie c5-c6 bardziej nasiolone zmiany wytwórcze tylko bocznych krawędzi trzonów oraz protruzja materiału tarczy międzykręgowej na ok 4mm. Na tym poziomie widoczne prawostronnym spłycenie zachyłków bocznego z zawężeniem otworu międzykręgowego. Wymiar ap na tym poziomie ok 10mm. Na poziomie c6-c7 oprócz zmian kostnych centralni prawobiczna przepuklina materiału tarczy międzykręgowej na ok 6mm migrująca ku dołowi z istotnym zawężeniem zachyłka bocznego oraz impresją na nerw korzeniowy. Wymiar ap wolnego kanalu kręgowego na tym poziomien ok 9mm. Proszę o interpretację oraz poradę co można z tym zrobić i do jakiego lekarza można się udać. Dziękuję

Opis Rezonansu kręgosłupa szyjnego jak wyzej " Wynik rezonansu Znaczne obniżenie wysokości tarczy międzykręgowej c6-c7. Trzony kręgów z odczynem wytwórczym przednich i tylno- bocznych krawędzi. Na poziomach c3-c4 c4-c5 oprócz zmian kostnych centralni- boczne uwypuklenia materiału tarcz miedzykregowych z prawostronnym spłyceniem zachyłków bocznych i ograniczeniem otworów międzykregowych . Wymiar ap wolnego kanału wynosi ok 10mm. Na poziomie c5-c6 bardziej nasiolone zmiany wytwórcze tylko bocznych krawędzi trzonów oraz protruzja materiału tarczy międzykręgowej na ok 4mm. Na tym poziomie widoczne prawostronnym spłycenie zachyłków bocznego z zawężeniem otworu międzykręgowego. Wymiar ap na tym poziomie ok 10mm. Na poziomie c6-c7 oprócz zmian kostnych centralni prawoboczna przepuklina materiału tarczy międzykręgowej na ok 6mm migrująca ku dołowi z istotnym zawężeniem zachyłka bocznego oraz impresją na nerw korzeniowy. Wymiar ap wolnego kanalu kręgowego na tym poziomien ok 9mm. " MRI DO INTERPRETACJI KLINICZNEJ !!

Wskazana pełna konsultacja neurologiczna

Ważne objawy kliniczne; Najważniejszy Pacjent, Jak długoi wywiad, Jakie objawy Jakie wyniki badan krwi, moczu, USG etc... Jakie ma inne choroby , jakie leki wywiad rodzinny ??? Jaki : wiek, stan ogólny, obciążenia chorobowe, wyniki badań ... Cała historia choroby, inne schorzenia towarzyszące ; Jakie przyjmuje leki i dlaczego ; Nawyki, używki Konieczna pełna konsultacja z badaniem neurologicznym Ważny też tryb pracy, tryb życia, nastrój i sen Warto wykluczyć zaburzenia lekowe, niepokój... stresy . Czy nie było innych problemów , stresów Pozdrawiam i zapraszam