Co robić z tymi przebarwieniami po stosowaniu Izoteku?

Witam, podczas kuracji izotekiem ( 3 miesiąc ) zauważyłem dość mocne przebarwienia. Mimo, że nie wychodziłem na słońce. Trądzik znika, lecz mam uczucia gorąca, rumień, tendencję do naczynek. Nowe i stare przebarwienia trądzikowe. Zdaję sobie sprawę, że nie mogę wykonywać zabiegów estetycznych przez min 6 miesięcy od zakończenia kuracji, ale czy w trakcie jej mogę używać jakieś maści na rozjaśnienie przebarwień ? np. hascoderm lipożel ? Tak samo zastanawiam się nawilżaniem twarzy hyalurogel light mixa ( kwas hialuronowy i gliceryna ) 7% Czy mogę używać ową maść i żel ? czy warto może w innym kierunku... na rozjaśnienie twarzy choć trochę ? Pozdrawiam

Dzień dobry, każde przebarwienie a także zmiana na skórze powinna być regularnie badana za pomocą dermatoskopu przez lekarza specjalistę. Pozwala to wykluczyć złośliwość zmian skórnych. Po wywiadzie oraz szczegółowym badaniu lekarz może zalecić odpowiednio dobraną terapię. W zależności od zaawansowania zmiany można podjąć różne drogi leczenia. Lżejsze zmiany barwnikowe są doskonale tolerowane przez terapie laserowe, lub za pomocą peelingów medycznych. Większe i głębiej umiejscowione natomiast należy poddać leczeniu chirurgicznemu, co jednak uprzedzone jest wizytą u lekarza dermatologa chirurga. Jeżeli przebarwienie jest stosunkowo małe, lekarz specjalista może posiłkować się jedynie lekami miejscowymi dobranymi indywidualnie do potrzeb pacjenta. Należy pamiętać, że doskonałą ochroną przed przyszłymi zmianami barwnikowymi na skórze jest fotoprotekcja.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

http://lenartowiczclinic.pl