Co robić z zaczerwienieniem członka?

Witam, od dwóch miesięcy mam problem z zaczerwienieniem na żołędziu penisa, naskórek marszczy się, robi się suchy. Lekarze przepisują co chwilę inną maść, ale nic nie daje efektu. Często odczuwam taki dyskomfort w okolicach ujścia cewki moczowej, najczęściej po kąpieli i w zwodzie. Już nie wiem co robić i do kogo się udać.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 4 tygodnie temu

Dzień dobry,

Warto wykonać wymaz z narządów moczowo – płciowych.

"Posiew materiału z narządów moczowo-płciowych to badanie mikrobiologiczne, które ma na celu ocenę drobnoustrojów chorobotwórczych, które aktualnie u danego pacjenta wywołują schorzenia dotyczące tego układu. Badanie to umożliwia dokładną identyfikację gatunków bakterii (lub innych patogenów), a co za tym idzie także określenia najbardziej skutecznego leczenia, precyzyjnie dobranego do danego przypadku klinicznego"

Przyczyną Pana dolegliwości może być infekcja (grzybicza, bakteryjna lub wirusowa) lub zapalenie dróg moczowych.

Dlatego taki posiew może wiele wyjaśnić.

Podane przez Pana objawy mogą również wynikać z podrażnienia -czy w ostatnim czasie zmienił Pan kosmetyki, proszek do prania,inne prezerwatywy?

Proszę wybrać się do dermatologa, szczególnie jeżeli dolegliwością towarzyszą zmiany skórne.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska