Co robić ze wzrostem wagi podczas stosowania antykoncepcji?

Witam, od dwóch miesięcy biorę tabletki vibin mini. Dostałam je ze względu na pms. Co prawda po pms nie ma śladu, ale znacząco przytyłam (4 kg) mimo tego że nie objadam się słodyczami, cwicze od miesiąca i pije dużo wody. Powiększył mi się brzuch, wyglądam jakbym była w ciazy, źle sypiam i pogorszyła mi się cera. Lekarka mówiła że pierwsze 3 miesiące tabletek są adaptacyjne i skutki uboczne ustąpią, jednak zastanawiam się czy jest sens je brać kolejny miesiąc. Z dnia na dzień czuje się coraz grubsza a w moim wieku (37 lat) ciężko jest zbic wagę. Proszę o poradę.
KOBIETA, 37 LAT 3 tygodnie temu

Dzień dobry,

Objawy,o których Pani napisała mogą sugerować źle dobrane tabletki antykoncepcyjne.

Oprócz wzrostu masy ciała do tych symptomów również należą spadek libido, problemy z cerą, złe samopoczucie, wahania nastroju, drażliwość czy stany depresyjne.

Są inne sposoby na leczenie PMS.

Leczenie zespołu napięcia przedmiesiączkowego wymaga interdyscyplinarnego podejścia wielu specjalistów: ginekologa, lekarza rodzinnego, psychiatry, endokrynologa. Proszę pomyśleć o wizycie u tych specjalistów,ponieważ całościowe spojrzenie pozwali Pani pomóc i przezwyciężyć utrudniające funkcjonowanie dolegliwości.

Zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska