Jak wysokie jest ryzyko poczęcia podczas stosowania antykoncepcji?

Witam, przyjmuje antykoncepcję hormonalna tabletki. Biorę zawsze regularnie ale z przyczyn nagłych nie miałam możliwością wziąć tabletki na początku 3 tygodnia zawsze przyjmuje je około 23, we wtorek nie wzięłam tabletki i w środę wzięłam tabletkę z wtorku i środy około godziny 3 w nocy. Czy przy takim zapomnieniu jest możliwość ciąży jeżeli uprawiałam stosunek w tych dniach lecz używaliśmy prezerwatyw a kolejny raz wytrysk wystąpił poza mną ? Wiec główne pytanie czy przy zapomnianych w taki sposób tabletkach jak zawsze przyjmuje regularnie jest możliwość ciąży ?
KOBIETA, 21 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

Proszę napisać nazwę leku,który Pani stosuje.

Bardzo dobrze,że zastosowała Pani dodatkową metodę antykoncepcji. Jeśli wymienione metody dodatkowej antykoncepcji nie zawiodły i zostały zastosowane odpowiednio ,to jest niewielkie ryzyko ciąży.

Prezerwatywy chronią na 98%.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska