Co się stanie, gdy przerwa pomiędzy jednym a drugim opakowaniem tabletek będzie krótsza?

Co się stanie, gdy przerwa pomiędzy jednym a drugim opakowanie tabletek będzie krótsza niż 7 dni (przerwa będzie 6 dniowa) ? Jakie będą tego skutki? Czy ochrona przed ciążą będzie gorsza?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
w przypadku skrócenia czasu trawnia przerwy między kolejnymi opakowaniami skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana. Jedynie w przypadku wydłużenia przerwy wzrasta ryzyko zapłodnienia.
Pozdrawiam!