Co spowodowało silny ból podczas ziewania?

Dzień Dobry, Proszę o pomoc. Od około 2 lat wręcz regularnie mam angine, zapalenia górnych dróg oddechowych, ciągle jakieś chrypki ostatnio miałam nawet zapalenie płuc.. W gardle po prawej stronie przy małym języczku mam od kilku lat "coś" mała gulka, może to migdał nie wiem. Niepokojące jest dla mnie jednak to iż ostatnio co prawda 2 razy ale to było straszne stało się coś dziwnego z moim gardłem podczas ziewania coś mi się w gardle zablokowało i z ogromnym bólem przesunęło się tak jakby pod szczękę i język BYŁO TO AŻ WIDAĆ NA ZEWNĄTRZ nie mogłam oddychać, czułam ucisk aż w szczękę po gałki oczne a po otwarciu buzi wyglądało jakby gardło mi się do połowy "zamknęło" ze starchu zaczęłam to masowac i wciskać w górę żeby zniknęło i udało mi się . Było to 2 razy i podczas głębszego ziewania. Od miesiąca odczuwam dyskonfort po prawej stronie gardła i boli mnie , niezłośliwie ale boli. Rano gdy się budzę po tej stronie odczuwam ścisk szczęki. a rodzina zauważyła że pojawiła mi się dość widoczna asymetria na twarzy ... , ja jej aż tak bardzo nie dostrzegam, ale rodzina tak.. Proszę o pomoc co z tym zrobić

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć , sadze ze będzie wskazana konsultacja laryngologiczna i neurologiczna