Co stosować na dolegliwości somatyczne?

Mam dolegliwości somatyczne od nerwicy, bezsenność, wybudzam się nerwowym ruchem, nie mogę się zregenerować jestem osłabiony mam nieustannie ciężkie spięte nogi, i lewą ręka z rana, i nie ustępujące uczucie kręcenia w głowie. Czy leki od psychiatry mi pomogą wrócić do normalnego funkcjonowania? Dostałem chlorprothixen. Jakie leki pomogą mi to zwalczyć chce dokonać wielu zmian w życiu i jestem do tego zdeterminowany ale stan fizyczny mi to uniemożliwia. zaczęło się kiedy zachorowalem na grypę

Witam Pana. Po przeczytaniu Pana postu myślę, że samo leczenie farmakologiczne może okazać się nieskuteczne. Proszę rozważyć bezpośredni kontakt z psychologiem. Bardzo ważna jest precyzyjna diagnoza badająca źródło Pana objawów. Jeśli mają one naturę psychosomatyczną to przede wszystkim ważne będą oddziaływania psychologiczne. Farmakoterapia może tylko łagodzić objawy a przecież nie o to Panu chodzi. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam Pana
Objawy, które Pan opisuje często towarzyszą
nerwicy.
Jeżeli dolegliwości są wyjątkowo uciążliwe
i utrudniają normalne funkcjonowanie,
można stosować antydepresanty
o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk.
Jednak leczenie farmakologiczne jest
leczeniem objawowym - leki nie leczą
ani nerwicy ani towarzyszących jej dolegliwości
i nie rozwiązują problemu.
Aby skutecznie wyleczyć nerwicę i jej
konsekwencje należy dotrzeć do źródła
problemu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie