Co takiego dokładnie może mi dolegać według tych objawów?

Witam, odkąd pamiętam, miałam ból macicy przy parciu jak oddawałam stolec podczas miesiączki. Mam tyłozgięcie macicy-nie wiem czy to ma znaczenie. Ostatnio podczas załatwiania się w toalecie jakiś ból był ale tylko podczas parcia. Po załatwieniu się i wyjściu z łazienki nagle ogarnął mnie znienacka silny ból macicy, od razu zgięło mnie w pół, ból był taki ze nawet leżeć nie mogłam, zrobiłam się blada, zaczęłam płakać, po godzinie jak nie przestawało boleć wzięłam środek przeciwbolowy i sytuacja się uspokoiła. Co mi może dolegać? Internista kazał zrobić usg brzucha tylko.

Tak, proszę wykonać badanie USG jamy brzusznej i podstawowe badania z krwi, w przypadku nawrotu dolegliwości, proszę udać się na ostry dyżur chirurgiczny, żeby chirurg dotknął brzucha, zbadał i ocenił.