Odklejanie się kosmówki w 12. tygodniu ciąży

Jestem w 12tyg.ciąży lekarz podczas usg stwierdziłże odkleja się kosmówka ale nie jest pewny gdyż to wygląda bardziej na płyn sam nie wie co to jest i nie wygląda to grożnie.Zalecił leżenie w łóżku dodam że podczas stania mam bóle w krzyżach i podbrzuszu oraz cały czas ucisk na pęcherz,uczucie pełnego pęcherza mimo częstego opróżniania.Proszę o pomoc co mi dolega?Skąd obecność płynu w tym miejscu?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Odklejanie się kosmówki jest możliwym powikłaniem przebiegu ciąży, które w zależności od stopnia nasilenia może nawet doprowadzić do zagrożenia ciąży. W tej sytuacji należy przede wszystkim zastosować się do zaleceń lekarza. Konieczne będzie powtórzenie badania USG.
Sam fakt ciągłego parcia na mocz jest częstą dolegliwością w ciąży. Powiększająca się macica powoduje wzrost ciśnienia w jamie brzusznej, w związku z czym nawet niewielka ilość moczu w pęcherzu moczowym wiąże się z uczuciem pełnego pęcherza i zmusza do wizyty w toalecie.