Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nagłe krwawienie i odklejenie kosmówki w 5 tygodniu ciąży

Witam! Wczoraj byłam na izbie przyjęć z powodu nagłego krwawienia - kolor brunatny z elementami śluzówki, bez bólu. Diagnoza to odklejanie kosmówki na przestrzeni 0,37x0,63 cm, 5t6d ciąży. Na razie mam zwolnienie do kolejnej wizyty kontrolnej (za 4 dni), biorę Luteinę podjęzykowo 2x1tab. i mam się oszczędzać. Proszę o wyjaśnienie co to dokładnie znaczy. Lekarka mówiła że nie muszę leżeć, ale nie mam się przemęczać. Czy mogę wychodzić na 20 minutowy spacer z psem? Lekarka nie wyjaśniła tego.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Negatywne skutki palenia u kobiet w ciąży

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, odklejenie kosmówki może doprowadzić do poronienia, jednak na tak wczesnym etapie ciąży możliwości leczenia są bardzo niewielkie. O ew. rokowaniach zadecyduje kontrolne USG.

Powinna Pani przede wszystkim unikać wysiłku: dźwigania, biegania, wchodzenia po schodach, długiego stania - nie istnieje dokładna definicja "oszczędzającego trybu życia", jednak spokojny spacer z psem raczej nie jest przeciwwskazany.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy