Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaki wpływ na dziecko ma odklejenie kosmówki?

Witam.
Mam 30lat i jestem w drugiej ciąży. Pierwsza przebiegła bez problemów. Teraz jestem w 8 tc i poza mdłościami lekkimi bólami podbrzusza, czuję się dobrze. Jednak podczas padania USG okazało się, że mam odklejoną kosmówkę na długości 17mm. Nie palę, nie piję, zdrowo się odżywiam.
Co jest tego przyczyną? Np podnoszenie mojej 2 - letniej córki? Wspomnę też że nie miałam plamień. Biorę Luteinę i wypoczywam.
Proszę o odpowiedź jakie są szanse czy kosmówka przyklei się? Co się dzieję gdy kosmówka będzie odklejona i zacznie tworzyć się łożysko? Jaki ma to wpływ na dziecko?
Bardzo się boję i proszę o pomoc. Paula
 

 

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie.

Krwiak pozakosmówkowy czyli popularne odklejenie kosmówki jest dość częstym zjawiskiem wykrywanym podczas badania USG w pierwszym trymestrze ciąży. Jest to jeden z czynników poronienia. Często dochodzi do samoistnego ustąpienia problemu. Należy jednak wprowadzić oszczędny tryb życia, dużo wypoczywać oraz stosować przepisane przez lekarza medykamenty. Zaleca się również wizyty kontrolne we wskazanym przez lekarza prowadzącego ciążę terminie.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy