Jakie ewentualne badania powinnam zrobić, aby dowiedzieć się, co mi dolega?

Witam Moje problemy pojawiły się jakiś czas temu. Pierwsze objawy pojawiły się podczas mycia zębów - odruchy wymiotne. Później było coraz gorzej. Nawet płukanie wodą powodowało odruch wymiotny. W tej chwili doszedł uporczywy ból brzucha, reagowanie odruchami wymiotnymi na jedzenie. W ciąży nie jestem, wyniki krwi są w normie wg lekarza, a ja coraz gorzej się czuję. Jakie ewentualne badania powinnam zrobić, aby dowiedzieć się, co mi dolega? Dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Proszę Pani,

jeśli wymioty i ból brzucha są silne, należy się czym prędzej udać na ostry dyżur do szpitala mającego odział chirurgiczny. Możliwe, że dolega Pani: kamica pęcherzyka, przerost odźwiernika lub inny poważny problem.

Jeśli natomiast to są delikatne wymioty, połączone z niezbyt dokuczliwym bólem brzucha, w pierwszej kolejności należy wykonać gastroskopię w celu wykluczenia zmiany w żołądku lub przełyku. Dobrze byłoby zrobić badania biochemiczne i CRP.