Co takiego może wynikać z tej gastroskopii?

Od pewnego czasu mam problemy żołądkowe. Często wymiotuje, co drugi dzień mam biegunki. Cofa mi się treść żołądkowa do przełuku, mam czkawki oraz zgagę. Poszłam na gastroskopię lekarz opisał: Przełyk prawidłowy o niezmiennej śluzówce. Wpust żołądka ziejący. W inwersji wpust słabo opina się na endoskopie. Napięcie ścian żołądka prawidłowe, z żywą perstaltyką. Jeziorko śluzowe klarowne, o prawidłowej objętości. Śluzówka przekrwiona, nastrzyknięta. Oddźwiernik drożny. Opuszka XII-cy kształtna, zmian nie wykazuje. Poza opuszkowo bez zmian. Wnioski: Gastropatia rumieniowa moje pytanie: czy oprócz Gastropatii rumieniowej mam również refluks? Gdy zapytałam lekarza odparł, że nie zna takiego pojęcia.

Z opisu gastroskopii wynika, że połączenie pomiędzy żołądkiem a przełykiem jest luźne (nie powinno takie być). Powoduje to cofanie się treści żołądkowej do przełyku (refluks), co może przejawiać się zgagą, regurgitacjami i bólami za mostkiem. Tłumaczy to część występujących u Pani objawów, jednak biegunki raczej nie są tym wywoływane. Polecam konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu oraz z gastrologiem. Jest możliwość włączenia leków, które mogą złagodzić dolegliwości. W przypadku ich nieskuteczności można rozważać leczenie operacyjne (uszczelnienie wpustu).