Co to jest - niedokrwistość?

Niedokrwistość autoimmunohemolityczna z przeciwciałami w klasie IgG D3 komplentu C3d - taką diagnozę usłyszałam dzisiaj od lekarza, mąż mój znalazł się w szpitalu w ciężkim stanie. Szpital rejonowy podał krew i zostawił bez pomocy, W jaki sposób można znależć pomoc dla niego? Błagam o pomoc. Ewa Sz
ponad rok temu

Szanowna Pani!

Niedokrwistość autoimmunohemolityczna to schorzenie, w którym organizm wytwarza przeciwciała przeciwko swoim własnym krwinkom czerwonym. Najczęściej powstaje wtórnie w przebiegu innych chorób (zakażenia, choroby autoimmunologiczne, jak np. toczeń, nowotwory) lub stosowania niektórych leków. Najważniejsze jest natychmiastowe podjęcie leczenia oraz przeprowadzenie diagnostyki choroby, w wyniku której niedokrwistość powstała.