Co zamiast tabletek i prezerwatywy?

Dzień dobry, dziś chciałabym zapytać o inną możliwość antykoncepcji niż te, które wymieniłam w temacie. Niestety po tabletkach antykoncepcyjnych (Y***) bardzo wyszły mi włosy, osłabło libido a po ich odstawieniu bolą mnie nogi pod kolanami. Biorąc h*** również libido było słabe. Natomiast mój partner ma problemy ze stosowaniem prezerwatywy. Ma 27 lat lecz nigdy nie używał prezerwatywy, gdyż jego wieloletnia partnerka bez problemu stosowała antykoncepcje hormonalną. Teraz przy próbie nałożenia kondomu penis zupełnie mięknie. Mam 24 lata i nie rodziłam, miesiączkuje od 10 r. ż. Przez wiele lat miesiączki były regularne co 28 dni, jednak od ok 3 lat mam z tym problem i zdarzało się, ze musiałam brać luteinę (podobno z powodu hiperprolaktemii i nie do końca stwierdzonego zespołu PCO- 3 lekarzy uznało wynik usg za niejednoznaczny gdyż komórki nie są, aż tak powiększone). Proszę mi doradzić co w takiej sytuacji powinnam zrobić? czy za szybko zrezygnowałam z hormonów? brałam je przez pół roku. Muszę też przyznać, że trochę się ich boję bo coraz głośniej mówi się o ich szkodliwym wpływie i późniejszym problemie z zajściem w ciążę. Może powinnam założyć spiralę? czy jednak naciskać na te prezerwatywy? a może jest jeszcze inna metoda? globulki i kremy jednak do mnie nie przemawiają. Z góry dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
o najlepszej metodzie antykoncepcyjnej najlepiej jest porozmawiać z lekarzem ginekologiem, który dobierze ją indywidualnie do Twoich potrzeb i oczekiwań, obali mity związane z niektórymi metodami. Spirala jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które rodziły i nie planują w przyszłości dzieci. Warto spróbować metod naturalnych- opartych na obserwacji śluzu, szyjki macicy oraz pomiarze temperatury. Nie ma antykoncepcji skutecznej w 100%, ale skuteczność jej działania zależy od solidności jej stosowania.
Pozdrawiam!