Co zastosować na obrzęk na paluszkach?

Mój syn 12 letni od 24 godzin ma obrzęk i mocne zaczerwienienie na paluszku u nogi,podaje mu wapno,claritine tabletki oraz nacieram zaczerwienione miejsce maścią o nazwie SARNOL,prawdobodobnie obrzęk jest wynikiem ukąszenia przez jakiegoś owada. Moje pytanie brzmi jakich leków i maści używać w takich przypadkach?

Szanowna Pani,

Zasadnicze pytanie brzmi co jest przyczyna takiej zmiany. Podejrzewa Pani ukąszenie owada, ale nie jest tego pewna.
Jeśli to rzeczywiście ukąszenie, a reakcja jest tylko miejscowa, bez objawów ogólnych jak uczucie rozbicia, gorączka, dreszcze, ból głowy, to zastosowane postępowanie powinno pomóc. Jeśli jednak występują powyższe objawy, bądź w najbliższym czasie obrzęk nie zacznie się zmniejszać, należy koniecznie udać się do lekarza.

Pozdrawiam serdecznie