Co zastosować przy leczeniu falą uderzeniową ESWT?

Szanowni Państwo! Mam od dłuższego czasu problem z bólami stopy prawej w roku 2015 jesienią RTG wykazało ostroge piętrowa.Lekarz ortopeda zaproponował leczenie falą uderzeniową ESWT wykonałem 14 zabiegów początkiem roku 2016 zakończyłem w lutym 2016 i do marca 2017 był spokój obecnie ból powraca i utrudnia chodzenie,co robić w tej sytuacji. Z poważaniem Jan

Panie Janie,

Leczenie falą uderzeniowym jest leczeniem zachowawczym, które przynosi poprawę i ulgę tylko na określony czas. Oczywiście zabiegi może Pan powtórzyć, natomiast warto skontaktować się ponownie z ortopedą i być może rozważyć leczenie chirurgiczne ostrogi piętowej (w zależności jak duża jest zmiana, jak bardzo dokuczliwa i czy kwalifikuje się Pan do takiego zabiegu).

Pozdrawiam serdecznie.