Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczą bóle głowy zlokalizowane głównie w skroniach i czole?

Od paru tygodni cierpię na bóle głowy, zlokalizowane głównie w skroniach i czole. Jest to ból uciskający, ale często, głównie z lewej strony głowy, czuję punktowe silne bóle w różnych miejscach, zwykle nad okiem i w skroniach, pogarszające się w pozycji leżącej. Od dwóch dni nieprzerwanie silnie boli mnie skroń, dziś gdy ból zelżał przez cały dzień towarzyszy mi uczucie silnego ucisku w lewym oku (jest to nowy objaw, choć wcześniej parokrotnie doświadczyłam jakby sekundowych ukłuć oka). Nie mam oprócz tego żadnych dolegliwości (np kataru), bóle są silniejsze popołudniami i w nocy. Jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna moich dolegliwości? Czekam na wizytę u neurologa.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Witam!
Lekarz pierwszego kontaktu, zbada fizykalnie, zleci wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, ciśnienie krwi, tętno, poziomy we krwi: cukru, TSH, elektrolitów, kwasu moczowego. Wskazane także RM głowy i EEG. W zależności od uzyskanych wyników dalsze działanie.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy