Co znaczą cechy nieprawidłowości w okolicach skroniowo-ciemieniowych?
Witam.
Zanim dostanę się do lekarza chciałabym prosić o wstępną interpretację wyników eeg dziewczynki w wieku 9 lat. Zacznę od tego że badanie zrobiłam prywatnie ponieważ niepokoją mnie problemy córki w szkole oraz dziwne przewracanie oczami. Oczy lecą jej w bok i do góry jakby robiła nimi kółka. Córka robi to nieświadomie. Nie są to raczej tiki nerwowe bo te ruchy oczami robi nawet podczas zabawy czy jedzenia. Do tego dochodzą problemy z koncentracją, zapamiętywaniem, opowiedzeniem przeczytanej czytanki, ułożenie logicznego zdania. Bardzo często nie rozumie nawet prostych pytań. Kilka krotnie pyta o co chodzi, co oznaczają poszczególne wyrazy. Nie rozumie żartów wszystko bierze dosłownie. Szybko zaczyna płakać i ogólnie boi się wielu rzeczy. Zrobiłam jej eeg i wyszedł taki wynik: Badanie wykonano w stanie czuwania. Zawiera artefakty ruchowe. Z okolic skroniowo-ciemieniowych rejestrują się poj. i po kilka fale ostre o ampl. do 130uV. Czynność podstawową stanowią fale alfa 9-10 HZ o ampl. 20-60uV z krótkimi odcinkami fal theta 5-7 Hz o ampl.30-40uV w częściach przednich.
Rz/ /.
W czasie Hw z okolic skroniowo-centralno-ciemieniowych rejestrują się serie fal wolnych 3,5-4-6Hz o ampl. 40-180uV oraz poj. fale ostre o ampl. do 130uV.
Fs- przy częstotliwości błysków 5-20Hz widoczne jest symetryczne wodzenie rytmów.
Orzeczenie: Zapis wyjściowy wykazuje cechy nieprawidłowości w okolicach skroniowo-ciemieniowych.
Hw prowokuje nieduże zmiany zlokalizowane w okolicach skroniowo-centralno-ciemieniowych.
Na początku grudnia mam z córką wizytę w poradni psychologiczno pedagogicznej w celu wykonania testu na niepełnosprawność umysłową. Czy takie eeg może też świadczyć o czymś takim?
Bardzo proszę o opinię.