Co znaczy zapis wyjściowy, który wykazuje dyskretne zmiany zlokalizowane w okolicach skroniowo-ciemieniowych?

Uprzejmie proszę o interpretację wyniku EEG mózgu u syna 9 lat. badanie wykonane w stanie czuwania.zawiera artefakty ruchowe. Z okolic skroniowo-ciemieniowych rejestrują się poj. fale ostre o ampl. do 160 uV oraz nieliczne seria fal theta 4-5 HZ o ampl.40-100 uV. Czynność podstawową stanowią fale alfa 9-10 HZ o ampl. 20-90 UV z krótkimi odcinkmai fal theta o ampl.20-50 uV w częściach przednich. RZ / / Hw- nie wpływa w istotny sposób na zapis. FS- nad obiema półkulami rejestrują się napadowo krótkie serie fal 3-6 HZ o ampl. 60-200 uV z elementami ostrymi. Orzeczenie ; Zapis wyjściowy wykazuje dyskretne zmiany zlokalizowane w okolicach skroniowo-ciemieniowych. Fs prowokuje nieduże zmiany napadowe uogólnione. badanie wykonałam na zlecenie psychologa w związku ze złym zachowaniem w szkole i napadami złości. DZIĘKUJĘ BARDZO.

Dzień Dobry Pani,

Szczegółowej interpretacji wyniku EEG Pani Syna, może dokonać lekarz neurolog na osobistej konsultacji.

Z przesłaniem pomyślności w codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com