Co znaczą drobne zwapnienia widoczne w przyczepie mięśnia nadgrzebieniowego?
Witam. Prosze o interpretacje usg stawu barkowego: Pierścień rotatorów o zachowanej ciągłości, drobne zwapnienia widoczne są w przyczepie mięśnia nadgrzebieniowego. Ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego o prawidłowej echostrukturze. Wysięk w poszerzonym stawie obojczykowo-barkowym, zwapnienia w przyczepach wiązadeł do barkowego końca obojczyka. Pozostale okołostawowe przestrzenie płynowe prawidłowe. Konflikt barkowo-ramienny czynny.

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Mogą oznaczać np stan po uszkodzeniach tego ścięgna . Proszę koniecznie udac się do lekarza zlecającego powyzsze badanie