MRI rezonansu magnetycznego barku

MRI REZONANS BARKU Niewielka ilość wysięku wzdłuż krawędzi mięśnia nadgrzebieniowego na poziomie części ścięgnistej.Płyn do 7mm przy przyczepie ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawie oboj.-barkowym bez objawów ciasnoty podbarkowej.Podwyższenie sygnału przedniej części ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego jak przy jego częściowym uszkodzeniu bez przerwania ciągłości. Poza tym elementy anatomiczne stawu bar. bez widocznych zmian Co to oznacza?:)

Witam serdecznie,

Oznacza to, że mam Pan uszkodzony mięsień nadgrzebieniowy. Ma Pan również nie duże zmiany zwyrodnieniowe w stawie obojczykowo-barkowym.
Wskazane jest aby z wynikiem badania MRI udał się Pan do lekarza ortopedy w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.