Co znaczą hyperdensyjne zmiany ogniskowe bez wyraźnego wzmocnienia pokontrastowego?

Witam, dzisiaj odebrałem wyniki TK po zapaleniu płuc i wyniki mnie zaniepokoiły:w wątrobie widoczne są (kilka) hyperdensyjne zmiany ogniskowe bez wyraźnego wzmocnienia pokontrastowego w fazie tętniczej wielkości do 3,3 cm oraz pojedyńcza zmiana w płacie prawym o char. wzmocnienia kontrastowego typowego dla naczyniak wielkości 4,5 cm.Proszę o interpretację. Mężczyzna 52 lata Pozdrawiam Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana jest kontrola u hepatologa, najprawdopodobniej to zmiany łagodne do okresowej kontroli w tk lub USG jamy brzusznej.