Co znaczą przestrzenie podpajęczynówkowe na sklepistości mózgowia nieposzerzone?

Witam! Jakiś czas temu dopadł mnie nieznośny ból głowy, nie jest on może silny ale czuję przez to bardzo duży dyskomfort (wystąpiły też zaburzenia równowagi). Zostałem wysłany na rezonans magnetyczny (dostałem również skierowanie do szpitala). Opis jest następujący (nie ukrywam, że to co mi powiedzieli trochę mnie wystraszyło): "Przestrzenie podpajęczynówkowe na sklepistości mózgowia nie poszerzone. Układ komorowy nie poszerzony, położony pośrodkowo. Dość liczne, drobnoogniskowe zmiany hiperintensywne w obrazach T2 - zależnych i w sekwencji FLAIR w istocie białej około - i nadkomorowej, w tym podkorowo w płatach czołowych i ciemieniowych. Nie wykazują wzrostu sygnału w opcji DWI. Na pierwszym miejscu zmiany naczyniopochodne, na dalszym (ze względu na wiek pacjenta (mam 27 lat) demielinizacyjne. Drobny uchyłek pajęczynówki śródsiodłowo. Zmian ogniskowych podnamiotowo nie stwierdza się. Brak znamion MRI procesu rozrostowego." Neurolog wysłał mnie do szpitala do którego (już trochę czekam) idę na początku grudnia. Nie ukrywam, że się wystraszyłem i ciągle się stresuję bo powiedziano mi, że to może być początek stwardnienia rozsianego.

Witam!
Neurolog kierując Pana do Oddziału neurologicznego miał absolutną rację! Konieczna jest dalsza diagnostyka i to niestety należy robić w ramach Oddziału Neurologicznego. Ważny jest czas prawidłowego rozpoznania i włączenia właściwego leczenia.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
W. Łuczkowski.