Co znaczą te zapisy w gastroskopii?

Witam, proszę o wyjaśnienie dwóch zdań w opisie badania gastroskopii. "Jeziorko śluzowe w całości wypełnione żółcią. Antrum zmienione zapalnie, powleczone pasmami żółci." Z pozostałe części opisu wynika, że wszystko jest prawidłowe. Proszę również o informację jak długo trwa leczenie takiego zapalenie żołądka i refluksu żołciowego ? Czy Nolpaza jest wystarczającym lekiem na te choroby ? Chciałabym podkreślić, że dieta lekkostrawna nie pomaga, choć objawy (m.in. lekkie mdłości, dyskomfort w jamie brzusznej) zmniejszają się dość powoli. Problem zaczął się z końcem czerwca b.r. Objawy refluksu, głównie w postaci nieprzyjemnego zapachu z ust, zaobserwowałam od co najmniej pół roku. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź !

Opis wskazuje na żółciowe zapalenie błony śluzowej żołądka. W leczeniu stosuje się kwas ursodeoksycholowy pod kontrolą lekarza. Czas leczenia zależy od odpowiedzi na leczenie i objawów pacjenta.