Co znaczą widoczne symetryczne cienie brodawek sutkowych?

Rtg.klatki piersiowej-skierowanie od kardiologa.Na wy.zdj.w polach dolnych widoczne są symetryczne cienie brodawek sutkowych.Miąższ płucny bez zagęszczeń.Jamy opłucnowe są wolne.Serce jest częściowo przesłonięte przez przeponę,aorta miażdżycowa,wydłużona,o krętym przebiegu.Asymetryczne ustawienie do badania.Dodam do kardiologa mam pod koniec grudnia.

Lek. Tomasz Budlewski

same cienie brodawek sutkowych oznaczają tyle że brodawki zostały zobrazowane w badaniu i o niczym nie świadczy, a co do aorty sądzę że konieczna jest szybsza wizyta i ocena aorty w badaniu usg lub bardziej specjalistycznej tomografii komputerowej