Co oznacza wynik RTG płuc u 63-latki?
Wynik badania RTG miąższ płucny bez zageszczeń ogniskowych rozedmowy niewielkie zwłóknienia okołooskrzelowe w dolnych polach obu płuc krążenie małe bez cech zastoju serce niepowiekszone aorta wydłużona poszerzona w łuku miażdżycowa niewielkie zrosty osierdziowo opłucne obustronnie jamy oplucnowe wolne przepona prawidłowo ustawiona o gładkich zarysach sródpiersie górne nie poszerzone tchawica prawidłowej szerokosci

KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu
Jak wygląda zabieg wszczepienia by-passów?
By-passy, czyli pomosty aortalno-wieńcowe, stosowane są podczas wystąpienia zaawansowanej choroby wieńcowej i w niektórych przypadkach zawału serca. Prof. Andrzej Biederman wyjaśnia, jak wygląda taki zabieg i czy w każdym przypadku ma taki sam przebieg.
Witam serdecznie,
Wynik badania nie budzi niepokoju. Mimo wszystko konieczna konsultacja lekarska z lekarzem zlecającym badanie lub pulmonologiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.