Co znaczą wycinki z błony śluzowej jelita grubego bez cech dysplazji?

Witam. Mam 60 lat, jestem mężczyzną. Dwa miesiące temu miałem usunięty 1,5cm polip-gruczolak z odbytnicy, po wcześniejszym badaniu przesiewowym kolonoskopii. Wynik - rozpoznanie: "Gruczolak cewkowy z dysplazją stopnia dużego, usunięty w całości." 28 lutego br. poddałem się tzw. kontrolnej kolonoskopii, podczas której zrobiono biopsję jednoblokową z blizny. Oto Wynik: "Rozpoznanie kliniczne: Stan po polipektomii polipa odbytnicy z ciężką dysplazją-obecnie blizna; makroskopowo bez zmian. Miejsce pobrania Odbytnica Wynik badania patomorfologicznego: Wycinki z błony śluzowej jelita grubego bez cech dysplazji, w blaszce właściwej rozproszone komórki zapalne jednojądrowe oraz cechy przekrwienia i włóknienia. Bardzo proszę o interpretację wyniku. Cezar

Lek. Michał Lenard

Wynik badania jest prawidłowy, w błonie śluzowej odbytnicy nie pozostały nieprawidłowe komórki. Wynik powinien ocenić specjalista zlecający badanie. Pozdrawiam!