Co znaczy badanie OCT po usunięciu zaćmy?

witam, moja mama miała miesiąc temu usuniętą zaćmę i był wszystko ok, czytała i widziała dobrze. Stosowała krople, które dostała od lekarza. Teraz coś się stało że widzi za mgłą, poszła do swojego lekarza i lekarz zbadał ją i nie widział nic niepokojącego. Skierował ją na badanie OCT. Czekamy na termin badania. Co się mogło stać? Proszę o odpowiedź

Witam.sprawdzacie plamke żółtą. Wynik będzie na piśmie. Podejrzenie AMD. Druga opcja wtórna zaćma tylnotorebkowa na Yag laser za 6 miesięcy. .ale raczej to pierwsze. Pozdrawiam serdecznie