Co znaczy ból gardła, przełyku i biały nalot na języku?

Witam. Zaczęło się od bólu gardła które trwało około tydzień. Po tym czasie przestało ono bolec a pojawił się bardzo mocny ból w przełyku. Lekarz zapisał mi w tym czasie antybiotyk duomox. Po upływie 2,5 tygodnia ból przełyku wrócił. Tym razem także pojawił się biały nalot na języku, uczucie jakbym oparzył się w język oraz jego ból oraz czerwone plamki na ustach. Tym razem lekarz stwierdził ze może to być wirus dróg oddechowych i odesłał mnie do domu. Objawy po 5dniach ustają. Zaczynam się martwić o co chodzi gdyż choroba i osłabienie trwa już długi czas. Za wszelkie odpowiedzi dziękuje

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam udać się na wizytę do laryngologa. Być może jest to grzybica jamy ustnej. Konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu i badanie laryngologiczne. Pozdrawiam i życzę zdrowia.