Co znaczy ból prącia przy wzwodzie?

Witam. Mam 26 lat i boli mnie prącie przy wzwodzie. Przestaje jak penis wróci no normalnej formy

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety podał Pan zbyt mało szczegółów, by jednoznacznie wskazać przyczynę bolesnego wzwodu. Dlatego sugeruję wizytę u urologa, ponieważ już samo badanie fizykalne może pomóc w postawieniu diagnozy. Niekiedy przyczyna ma związek z krążeniem krwi i podejrzewając to, urolog może skierować Pana na USG i Doppler penisa.

Jedną z częstszych przyczyn bolesnej erekcji są pewne grupy leków zażywane przez pacjenta – tutaj odpowiedź na podobne pytanie, być może będzie pomocna: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-penisa-podczas-wzwodu-co-to-moze-byc.

Stosunkowo rzadką, jednak wartą omówienia, dolegliwością jest priapizm, inaczej zwany ciągotką czy wzwodem długotrwałym. Wówczas ból członka wynika z długości trwania erekcji – niekiedy jest to od 4 do 6 godzin, niezależnie od stymulacji lub pobudzenia seksualnego. Więcej szczegółów pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-priapizm.

Niezależnie od etiologii tej dolegliwości wymagana jest konsultacja lekarska, ponieważ bolesne wzwody mogą w niektórych sytuacjach powodować nawet impotencję. Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/impotencja-o-czym-warto-wiedziec.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.