Co znaczy brak wzrostu drobnoustrojów tlenowych?

Witam, ciągle zmagam się z infekcjami intymnymi, już od kilku lat praktycznie co miesiąc lub co dwa miesiące. Ostatnio mój wynik z wymazu pochwy wg lekarza jest wzorowy. (brak zwrostu drobnoustrojów tlenowych - posiew ujemny BBS - nie wychodowano Streptococcus agalactiae SAB - nie wychodowano Candida sapp. Leukocyty nie stwierdzono Nabłonki liczne Drożdżaki nie stwierdzono Pałeczki kwasu mlekowego - polimorficzne liczne) Jednak mimo takiego wyniku z posiewu podczas stosunku odczuwał ból pochwy, tak jakby coś przeszkadzało płynnie wkładać prącie do pochwy. W związku z leczeniem miałam 2 miesiące przerwy od seksu, po otrzymaniu opinni od lekarza ze wyniki są dobre, pierwszy i kolejny stosunek sprawia mi ból. Co robić, proszę o pomoc

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Być może Pani dolegliwości wynikają z braku odpowiedniego nawilżenia. Warto spróbować zastosować w takim wypadku preparat z kwasem hialuronowym dostępny bez recepty (np. mucovagin). Warto tez zadbać o odpowiednią higienę miejsc intymnych. Wg. najnowszych badań codzienne stosowanie specjalistycznych preparatów do higieny miejsc intymnych może paradoksalnie zwiększać częstość infekcji. Dlatego powinny być stosowane tylko w określonych wskazaniach. Polecam również zapoznanie się z artykułem dr Nicole Sochacki-Wójcickiej, która objaśnia mechanizm powstawania i przebiegu infekcji miejsc intymnych https://mamaginekolog.pl/dlaczego-warto-spac-bez-majtek/. Jeżeli to nie pomoże i nadal będzie odczuwała pani dyskomfort być może będzie wskazana wizyta u specjalisty - seksuologa.