Co znaczy duża afta w tylnej części jamy ustnej?

Witam. Od tygodnia utrzymuje mi się w tylnej części jamy ustnej bardzo duża afta. Jest ona niezwykle nawet jak na afte bolesna, boli nawet kiedy nic nie przelykam. Za aftą widac dziena biala naleciałośc. Bardzo proszę o rady... Czy to nie trochę dziwne? Zdjecie https://iv.pl/images/15382574647613463199.png

Leczenie aft Suttona polega na zniesieniu dolegliwości bólowych, usunięciu czynników powodujących schorzenie, a także podaniu leków przyspieszających nabłonkowanie zmiany i tym samym wygojenie . W przypadku odczuwania znacznego dyskomfortu należy podać miejscowo kortykosteroidy lub tetracykliny. Należy również utrzymywać właściwą higienę jamy ustnej, pomocne mogą być preparaty z chlorheksydyną lub triklosanem, jednak ww. parametry nie zapobiegają nawrotom.