Co znaczy konieczne wykluczenie epithelioid sarcoma oraz hisstiocyticsarcoma?

Otrzymałem wynik z wycinka z palca. Które brzmia ; fragment skóry pokryty akantotycznie rozrośniętym naskórkiem bez cech dysplazji. W skórze właściwej stwierdza się histiocytarna proliferację złożona z komórek o obfitej kwasochłonnej cytoplazmie i dużych pęcherzykowatych jądrach. Obecnie są także komórki wielojądrowe. Między histiocytami ocenie są komórki nacieku zapalnego. W tym limfocyty i eozynofile. Ogniskowo stwierdza się w zmianie dobrze odgraniczone ognisko o odmiennej morfologii komórki maja bardziej skąpa cytoplazme, brak jest komórek nacieku zapalnego a w jądrach obecne da liczne mitozy w tym o konfiguracji atopowej (5mitoz/3hpf). Zmiana przebiega ogniskowo w linii cięcia chirurgicznego. W diagnostyce różnicowanej nalezy uwzględnić przede wszystkim non-Langerhans cell histiocytic disorder. Konieczne wykluczenie epithelioid sarcoma oraz hisstiocyticsarcoma.Konieczna korelacja z obrazem klinicznym. Co to poznacza ?

Lek. Tomasz Budlewski

Oznacza to Że wycięta zmiana nie jest jednoznaczna w wynikach badania histopatologicznego oraz nie została usunięta w całości , wskazana wizyta u lekarza prowadzącego diagnostyke i jej rozszerzenie