Co znaczy fragment skóry pokryty akantotycznie rozrośniętym naskórkiem bez cech dysplazji?

Wynik badania histopatologicznego. Otrzymałem wynik ktory brzmi. fragment skóry pokryty akantotycznie rozrośniętym naskórkiem bez cech dysplazji. W skórze właściwej stwierdza się histiocytarna proliferację złożona z komórek o obfitej kwasochłonnej cytoplazmie i dużych pęcherzykowatych jądrach. Obecnie są także komórki wielojadrowe. Między histiocytami ocenie są komórki nacieku zapalnego. W tym limfocyty i eozynofile. Ogniskowo stwierdza się w zmianie dobrze odgraniczone ognisko o odmiennej morfologii komórki maja bardziej skąpa cytoplazme, brak jest komórek nacieku zapalnego a w jądrach obecne da liczne mitozy w tym o konfiguracji atopowej (5mitoz/3hpf). Zmiana przebiega ogniskowo w linii cięcia chirurgicznego. Co oznacza ?

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie objawy? co dokładnie i w jakiej lokalizacji było usuwane? obecność zmian w lini cięcia oznacza iż nie w całości została zmiana usunięta.