Co znaczy lewostronne skrzywienie V.L. z rotacją w prawo trzonów od L1-L3?
Zrobiłam RTG kręgosłupa odcinka lędźwiowego. W opisie znajduje się informacja: "Lewostronne skrzywienie V.L. z rotacją w prawo trzonów od L1-L3. Niestanilność (dyskretna) L5-S1. Spina bifida S1". Co to znaczy?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Oznacza to skrzywienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym z niewielką rozszczepem kręgosłupa na poziomie pierwszego kręgu krzyżowego. Taki wynik powinien zinterpretować lekarz, który skierował Panią na badanie.