Co znaczy lity hypoechogenny i lity hyperechogenny w USG tarczycy?
Tarczyca. Prawy płat 40x16x15 - 4,7ml.,Lewy 45x18x18 - 7,3ml.Cieśń 7mm. Echostruktura gruczołu wzmożona,niejednorodna.W lewym płacie na poziomie cieśni lity,hypoechogenny obszar ok.7x6mm.W dolnym biegunie pł.lewego lity,hyperechogenny obszar ok.9x10cm. Węzły chłonne niezmienione. W rzucie przytarczyc brak cech nieprawidłowych odbić. Co oznacza wynik USG?Czy tarczyca jest chora?Co znaczy lity hypoechogenny i lity hyperechogenny? Prosze o dokłądną odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie.

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam, sa to opisy zmian prawdopodobnie guzowatych w tarczycy i na podstawie USG nie mozna nic więcej powiedzieć. Zalecana byłaby ewentualna biopsja zmian. Pozdrawiam