Co znaczy niejednorodna torbiel retencyjna w zatoce szczękowej?

Witam, Bardzo prosze o interpretację badania MR przysadki. Badanie miałam wykonane ze względu na podwyższona prolaktyne. Badanie MR siodła tureckiego uwidoczniło przysadkę mózgową o wymiarach ok. .......... Po iv podaniu środka kontrastowego widoczne jednorodne wzmocnienie - nie stwierdzam zmian ogniskowych. Lejek przysadki prawidłowy. Nie stwierdzam patologicznego wzmocnienia na poziomie podwzgórza. Skrzyżowanie nerwów wzrokowych wolne. Zbiorniki około- i nadsiodłowe bez zmian. W przeglądowym badaniu MR mózgowia (obrazy FLAIR i ze wzmocnieniem kontrastowym w płaszczyźnie poprzecznej) widoczne są dwie zmiany o morfologii ADV w podstawnych częściach płatów czołowych (większa po lewej stronie) oraz niewielka w tylnej części lewego płata skroniowego. Poza tym mózgowie bez zmian ogniskowych. Układ komorowy i przymózgowe przestrzenie płynowe w normie. Pogrubiała do ok. 10 mm tylna ściana nosogłądłą- najpewniej tkanka chłonna migdałka gardłowego- do oceny klinicznej. W prawej zatoce szczękowej niejednorodna torbiel retencyjna o wym. ok. 21x26 mm.

MRI opis jak wyżej, do interpretacji klinicznej, po obejrzeniu CD i konsultacji.
Pełna konsultacja neurologiczna; badanie, wyniki, kompleksowa ocena stanu zdrowia, nastroju, trybu życia
Pozdrawiam i zapraszam