Co znaczy opuszka dwunastnicy z zaznaczonym grudkowaniem prawidłową śluzówką?

Witam uprzejmie mam 26 lat ostatnio byłem na badaniu gastroskopii bardzo proszę o opinię moich wyników oraz co powinienem zrobic z tym dalej.pozdrawiam: Przełyk prawidłowo drozny zregularną linią zet.w inwersji widoczna przepuklina rozworu przełykowego.w zoładku zalegajaca tresc sluzowa w niewielkiej ilosci.Opuszka dwunastnicy z zaznaczonym grudkowaniem prawidłową sluzówką.

Lek. Katarzyna Szymczak

Postępowanie jest zależne od występowania objawów, z nieprawidłowości opisano przepukline rozworu przelykowego. Jesli powoduje dolegliwości wskazana kontrola u gastroenterologa i leczenie.
Pozdrawiam