Co znaczy refluks na tle przepukliny wślizgowej?

Meżczyzna, 27 lat, opis gastroskopii, Przełyk bez zmian, Nierówna linia Z położona na poziomie fałdów żołądkowych na poziomie na około 39 cm od siekaczy. Niewielka przepuklina wślizgowa r.p.p. Jeziorko żółciowe. Błona śluzowa żoładka w nieżycie rumieniowym o niewielkim nasielniu. Odźwienik, opuszka i część zstępująca bez amian, test na H. pylori dodatni ++ refluks żółciowy, niezyt błony śluzowej żołądka, refluks na tle przepukliny wślizgowej r.p.p

Lek. Tomasz Budlewski

opis wskazuje na refluks który wynika z przepukliny, ogólnie sama przepuklina może powodować także dolegliwości w zakresie zgagi. zapalenie błony śluzowej żołądka z h. pylori konieczne odpowiednie leczenie antybakteryjne.